ROBOTYKA W SZKOLE TWOJEGO DZIECKA!

Zapraszamy uczniów z klas 1-3 na warsztaty robotyki, które odbywają się tuż po lekcjach w tzw. czasie świetlicowym, zanim dzieci zostaną odebrane ze szkoły. Dzięki temu rodzice oszczędzają czas na dowóz swoich pociech na zajęcia dodatkowe popołudniami!

Robotyka dla dzieci w trzech krokach:

BUDUJEMY ➡️ PROGRAMUJEMY ➡️ BAWIMY SIĘ

Warsztaty bazują na zestawach LEGO® Education WeDo 2.0. Dzięki specjalnym silnikom, sensorom i przekładniom, zbudowane roboty poruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą i reagują na otoczenie. Na każdym spotkaniu dzieci konstruują inny model, a następnie programują robota za pomocą intuicyjnego języka graficznego. Ostatnia część zajęć to czas na zabawę, eksperymenty oraz próby rozwiązania problemów zadanych przez instruktora.

JAKIE UMIEJĘTNOŚCI DOSKONALIMY?

Budowanie z klocków LEGO® rozwija zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Uczy logicznego myślenia i wspomaga rozwój wyobraźni przestrzennej.

Warsztaty rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów. Dzieci poznają zależności przyczynowo – skutkowe i uczą się planowania działań krok po kroku.

Praca w grupach uczy dzieci podstaw komunikacji społecznej.

Dzieci uczą się podstaw programowania. Graficzny, intuicyjny język pozwala nawet najmłodszym zgłębiać tajniki programowania oraz strukturę algorytmów.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

  Placówka
  Szkoła

  Dane dziecka

  Dane Opiekuna


    

  Rodzicu, jeśli jesteś zainteresowany warsztatami, zadzwoń i zapytaj, czy nie odbywają się w szkole Twojego dziecka. Zajęcia prowadzimy w szkołach na terenie powiatu Lubińskiego.